Ağır Yük Taşımacılığı için Kritik Faktör!

Ağır yük taşımacılığı; ölçü ya da ağırlık farklılıkları dolayısıyla standart araçlarla taşınamayan yüklerin, kendi kapasitelerine uygun özel araçlarla taşınması işlemidir. Ağır yük taşımacılığı sırasında; güzergahta kullanılacak yolun uygunluğu, karayollarından alınan izinler, kullanılacak araç kapasitesi, tüm sürecin taşınan yük ve taşıyan personel tarafından emniyetli olarak neticelenmesi oldukça önemlidir. Bu yüzden, ağır yük taşımacılığı sırasında operasyonu yürütecek işletmenin, alanında uzman ekip ve ekipmanlara sahip olması gerekir.

Ağır yük taşımacılığı hangi süreçleri kapsar?

Ağır yük taşımacılığı yapan işletmelerin mevcut yükü bir yerden başka bir yere ulaştırmaları tek başına yeterli değildir. Taşınacak yükün teslim alındığı noktada demonte edilmesi, depolanması, özel araçlara yüklenmesi, yükün güvenliği açısından taşıma işleminde karşılaşabileceği zarar görme ihtimallerine karşı sigortalanması, teslim edildiği yerde tekrar monte edilmesi gibi birçok işlemin bir arada olacağı kombin bir operasyon gerektirir.

Ağır yük taşımacılığında hangi yükler taşınır?

Kabaca normal ölçü ve ağırlıkta olmayan, özel yol izni, özel araç ya da ekipman ve tabii ki alanında uzman, konusunda yetkin bir ya da birkaç ekip gerektiren tüm yükler ağır yük taşımacılığına girer. Santraller, fuar stantları, tır gibi ağır araçlar, iş makineleri, yat ve tekneler, şantiyeler için konteynerlar… gibi yüksek boyutlu ve belli bir ağırlığın üzerinde olan tüm yükler ağır yük taşımacılığı kapsamındadır.

Kimler ağır yük taşımacılığı yapabilir?

Ağır yük taşımacılığı tecrübeli, alanında uzman, bürokrasiye hakim ve mühendislik bilgisiyle donanmış bir ekiple çalışmayı gerektirir. Bu yüzden standart dışı yük taşıma ihtiyacı olanların Vikings Project Logistics gibi proje taşımacılığı konusunda uzmanlaşmış işletmeleri tercih etmesi, başarılı ve sorunsuz bir süreç yönetimiyle eksiksiz bir hizmet almalarını sağlar.

Viking Project Logistics bünyesinde ağır yük taşımacılığı için gerekli tüm taşıma modelleri bulunur. Üstelik gümrük ve yol izinleri gibi bürokratik işlemler de yine bünyesindeki oluşumlar sayesinde kolayca çözüme ulaşır. Viking Project Logistics ile ağır yük taşımacılığı işlemlerinde ihtiyaç duyulan tüm süreçler A’dan Z’ye güvenli bir şekilde tamamlanır.

VİKİNG PROJECT LOGİSTİCS

Viking Project Logistics, özellikle gabari dışı ve ağır tonajlı yüklerin taşınması konusunda uzmanlaşmış uluslararası bir nakliye şirketidir. Viking Project Logistics piyasanın ihtiyacı olan, kusursuz doğru teslimat yapmayı ilke edinmiş uzman proje ekibiyle kargo lojistiğine yönelik olarak 1993 yılından beri hizmet vermektedir.

BİZİ TAKİP EDİN

EN ÇOK OKUNANLAR

Uluslararası Lojistik Firmaları

Türkiye’de Proje Lojistiği