Proje Taşımacılığı için Doğru Araç Seçimi

Yük taşımacılığında belli bir ağırlığın ve boyutun üstündeki nakliyeler proje taşımacılığı kapsamına girer. Bu tür yüklerin taşınması birçok işletme için oldukça zordur. Çünkü bu yüklerin, özel seçilmiş araçlarla, uzman ekipler tarafından taşınması gerekiyor. Nakliye sırasında doğru araçların seçilmemesi, güvenlik önlemlerinin alınmaması söz konusu olduğunda ortaya zannedilenden çok daha büyük sorunlar çıkabiliyor. Bu sorunların önüne geçilmesi adına proje taşımacılığı konusunda deneyimli firmaların, doğru araçlarla, doğru ekiple taşıma işlemeni gerçekleştirmesi gerekiyor. Proje taşımacılığı söz konusu olduğunda alışagelmiş araçları tercih etmek; zaman ve para kaybına neden olabiliyor.

Firmalar araç seçerken nelere dikkat etmeli?

Proje taşımacılığı işlemleni en iyi şekilde yapabilecek araçlar içinden doğru seçimi yapmak son derece önemli. Proje taşımacılığı için kullanılan araçların ortak özelliklerinden biri, standart üzerindeki ölçü ve ağırlıktaki yüklerin taşınmalarını sağlayabilmeleridir. Taşınacak olan yüklerin araca temas eden yüzeyleri ve bunun yanında pek çok özelliği farklı olacağı için proje taşımacılığı araçları içinden doğru aracı belirleyip daha sonra yüklerin yüklenmesine başlanmalıdır. Genel itibariyle, araçların açılabilir, uzayabilir, genişleyebilir, mukavemetli ve çok akslı olmaları; istenilen ağırlıktaki yüklerin taşınmasını mümkün hale getirir.

Proje taşımacılığı sırasında tek parça olan yüklerin basma noktası; yükün üzerine binmiş olduğu ayaklar ve yüzeyidir. Eğer kütle dört ayak üzerindeyse ya da basma yüzeyi  1 metre ise bu yükü taşıyacak olan aracın dorsesinin buna uygun olması son derece önemli. Aksi durumda dorse kırılabiliyor ya da çökebiliyor. Taşıma esnasında bu tür sorunların çıkmasını engellemek adına doğru özellikleri olan bir araç seçmek gerekiyor. Bu özellikleri günümüzde en iyi karşılayan, doğru kapasite ve mukavemete sahip ağır nakliye araçları arasında, lowbed karşımıza çıkıyor.

Vikings Project Logistics olarak dünyanın her yerine hizmet verirken proje taşımacılığı hizmetlerimizde her zaman müşterilerimize doğru araç ve taşıma seçenekleri sunuyoruz. Geniş hizmet yelpazemizde tüm yükler için ihtiyacı en uygun sekilde belirliyor ve karşılıyoruz. Proje taşımacılığı kapsamında yaptığımız çalışmaları ve referanslarımızı görmek için www.vpl.com.tr ‘yi ziyaret edebilir veya sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

VİKİNG PROJECT LOGİSTİCS

Viking Project Logistics, özellikle gabari dışı ve ağır tonajlı yüklerin taşınması konusunda uzmanlaşmış uluslararası bir nakliye şirketidir. Viking Project Logistics piyasanın ihtiyacı olan, kusursuz doğru teslimat yapmayı ilke edinmiş uzman proje ekibiyle kargo lojistiğine yönelik olarak 1993 yılından beri hizmet vermektedir.

BİZİ TAKİP EDİN

EN ÇOK OKUNANLAR

Neden Konteyner Taşımacılığı?

Transit Yük Taşımacılığı Nedir?