Bazı yükler normal nakliye şirketleri tarafından taşınamaz. Çünkü bu tarz yükleri taşımak için özel ekipmanlara ihtiyaç duyulur. Normal yüklerden daha ağır olan yüklerin taşınmasına ağır yük taşımacılığı denir. Ağır yük taşımacılığı lojistik şirketleri tarafından yapılır.

Bu tarz ağır yüklerin karayoluna zarar vermemesi adına özel ekipmanlarla taşınması gerekir. Karayolunda yük taşıma sınırı 150 tondur. 150 tonun üzerindeki yükler ağır yük taşımacılığı kapsamında taşınır. Bu tarz yükler için karayollarından özel izin alınır. Ağır yük taşımacılığı yapan lojistik şirketlerinin taşıma belgesi olması gerekir.

Ağır yük taşımacılığı için tecrübeli ve işinde uzman ekip gerekir. Çünkü yükler mühendislik bilgisi gerektirir. Yükün kısa sürede ve güvenli şekilde taşınması işlemi ancak alanında uzman kişiler tarafından yürütülebilir. Viking Proje ekibi; çözüm odaklı, tecrübeli personellerden oluşmaktadır.

 Ağır yük taşımacılığına uluslararası platformlarda lowbed taşımacılığı da denilmektedir. Lowbed aynı zamanda bu taşıma işlemi için özel olarak kullanılan yarı römorklara verilen isimdir. Karayolunda navlun lowbed araçlar tarafından taşınır.

Lowbed Taşımacılığının Avantajları Nelerdir ?

Lowbed araçlar taşıma, yükleme – boşaltma, manevra kolaylığı gibi çeşitli özelliklere sahiptir. Taşınacak yükün ağırlığına ve çeşidine göre lowbed araçlar uzayabilir ve değişim gösterebilir. Tonlarca ağırlıktaki yükler hasarsız taşınır. Yükün bir yedeği olmadığı için hasarsız taşıma çok önemlidir. Yükteki hasarlar iki tarafı da maddi olarak zarara uğratacağı için yüke özel olarak yapılan sigorta gereklidir.

Ağır Yük Taşımacılığı Neleri Kapsar ?

Viking Project Lojistik olarak gabari dışı, proje bazlı ağır yüklemeleriniz için taşımacılık tecrübemizi size sunuyoruz. Ağır yük taşımacılığı ile taşınan yükler:

Gabari-dışı yük taşımaları

Tekerlekli ve normal vinçler

Vinç malzemeleri

Santraller

Gemi motorları

Döküm üniteleri

Fabrika taşımaları

İnşaat ve iş makineleri

Tekneler ve yelkenliler

Rüzgar tribünleri

Boru hatları

Köprü kirişleri

Jeneratör taşımaları

Çelik kafes konstrüksiyonlar

Viking Project Lojistik, lowbed yani ağır yük taşımacılığında da hizmet vermektedir. Geniş network ağı sayesinde gümrükte sorun yaşanmaz. Ayrıca kendi bünyesindeki sigorta şirketi ile navlun güvence altındadır.

Ağır Yük Taşımacılığı Hangi Bölgelere Yapılır ?

Viking Project Avrupa’daki tüm çıkış ülkelerinden BDT ülkelerine, çoğunlukla da Türkmenistan, Kazakistan, Azerbaycan, Gürcistan, Ermenistan’ın yanı sıra Tacikistan, Özbekistan ve Afganistan’a direk/aktarmalı karayolu taşımacılık çözümleri sunuyor.

VİKİNG PROJECT LOGİSTİCS

Viking Project Logistics, özellikle gabari dışı ve ağır tonajlı yüklerin taşınması konusunda uzmanlaşmış uluslararası bir nakliye şirketidir. Viking Project Logistics piyasanın ihtiyacı olan, kusursuz doğru teslimat yapmayı ilke edinmiş uzman proje ekibiyle kargo lojistiğine yönelik olarak 1993 yılından beri hizmet vermektedir.

BİZİ TAKİP EDİN

EN ÇOK OKUNANLAR

Uluslararası Lojistik

Viking Grup Gümrük Hizmetleri