Uluslararası Lojistik sadece taşımacılık değil, ürünü tedarikçilerden müşterilere ulaştırmak için gerekli faaliyetlerin tamamını kapsar. Uluslararası taşımacılık yaparken gümrük işlemleri, kombine taşımacılık, transit taşımacılık, lashing hizmetleri, iç nakliye ve depolama gibi bir çok alan kullanılır.

Uluslararası lojistik firmaları, gün geçtikçe dünyanın en önemli ve büyük sektörlerinden biri haline gelen uluslararası ticaretin artmasına ve küreselleşmenin gelişmesine katkıda bulunuyor.  Günümüzde neredeyse 35 trilyon dolara ulaşan dünya gayri safi hasılatının %20’den fazlasını lojistik faaliyetler oluşturuyor. Bu durumda da uluslar arası lojistik firmalarının önemi artıyor ve sektör çok daha büyük bir özen ve uzmanlık gerektiriyor.

Uluslararası lojistik firmaları, genelde farklarını uzman ekipleri ve geniş network ağlarından ortaya koyuyor. Ürünlerinin dünyanın herhangi bir noktasına taşınmasına, depolanmasına, ambalajlanmasına ve gümrük işlemlerinin yapılmasına ihtiyacı olan kişi veya kurumlar uluslararası lojistik firmalarına ihtiyaç duyuyor ve bir firma arayışına giriyor.  Firma tercihinde ise birçok etmen yer alıyor.

Uluslararası Lojistik Firmalarını Tercih Etme Nedenleri

Aralarından seçim yapılırken, uluslararası lojistik firmaları öncelikle tecrübelerine göre tercih ediliyor. Önceki işleri ve referansları güvenilir olan firmalar her zaman daha öne çıkıyor. Tabii ki her şeyde olduğu için ekonomi de devreye giriyor. Taşıma işlemi yaptıracak olan kişi veya kurumlar, anlaştıkları uluslararası lojistik firmalarına her adımı emanet edip, tek kalemde ödeme yapmak istiyor. Bu yüzden uluslararası lojistik firmaları A’dan Z’ye tüm işlemleri içeren bir plan çıkarıp ona göre bir bütçe belirliyorlar.

Çözüm Ortağınız Viking Project Logistics
 

Uluslararası lojistik firmaları arasında, gerek Türkiye gerek Dünya’da kendini kanıtlamış olan Viking Project Logistics, gabari dışı ve ağır tonajlı yüklerin taşınması konusunda uzmanlaşmış, A’dan Z’ye anahtar teslim taşıma yapan bir firma. Viking Project Logistics her yüke özel strateji üreterek, kendi içerisinde oluşturduğu gümrük müşavirliği ve Dünya çapındaki geniş network ağıyla rekabetçi fiyatlar sunarak, güvenli taşımacılık yapıyor. Liman ve karada her imkanı sağlayabilen geniş hizmet yelpazesindeki tüm yükler için ihtiyacı en uygun sekilde belirliyen ve karşılıyan Viking Project Logistics’in proje taşımacılığı kapsamında yaptığı çalışmaları ve referanslarını görmek için www.vpl.com.tr ‘yi ziyaret edebilir ve ya sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

VİKİNG PROJECT LOGİSTİCS

Viking Project Logistics, özellikle gabari dışı ve ağır tonajlı yüklerin taşınması konusunda uzmanlaşmış uluslararası bir nakliye şirketidir. Viking Project Logistics piyasanın ihtiyacı olan, kusursuz doğru teslimat yapmayı ilke edinmiş uzman proje ekibiyle kargo lojistiğine yönelik olarak 1993 yılından beri hizmet vermektedir.

BİZİ TAKİP EDİN

EN ÇOK OKUNANLAR

Transit Yük Taşımacılığı Nedir?

Çözüm Ortağınız: Viking Project Logistics