Gabari dışı ağır yüklerin taşınması proje taşımacılığı olarak bilinir. Büyük boyutlu, taşınması çok daha zor olan ağır yükler söz konusu olduğu için deneyimli ve profesyonel firmalar tarafından yapılması gerekir. Yüklerin hasarsız taşınması ve hız, proje taşımacılığında en önemli kavramlardır.

Proje taşımacılığı konusunda uzmanlaşmış firmalardan biri olan Viking Project Logistics uluslararası taşımacılık ve lojistik hizmetlerinde uluslararası kalite sunuyor. 1993 yılından beri lojistik sektörde hizmet veren firma, müşterilerinin tüm ihtiyaçlarına çözüm odaklı yaklaşarak, A’dan Z’ye kapsamlı stratejiler sunuyor. Proje taşımacılığında yol izni, teknik ekipmanların tedarik edilmesi, sigorta, depolama, gümrükleme ve gemi üzerinde lashing gibi ihtiyaçları da tek elden hallediyor. Geniş network ağı sayesinde uluslararası lojistik sürecinde rakiplerinin önüne geçiyor.

Proje Taşımacılığı İle Neler Taşınabilir ?

Proje taşımacılığı denizyoluyla gemilerle yapıldığı gibi, karayolları ve demiryolları kullanarak da yapılabiliyor, ancak en ekonomik ve uygulanabilir çözüm yine denizyolu olarak karşımıza çıkıyor. Karayolu taşımacılığına çeşitli ülkeler ağır yüklerin yollara zarar verdiği gerekçesiyle izin vermeyebiliyor ya da transit taşımacılığa müsaade etmeden geçiş ücretini peşin istiyor. Kullandığı ticari yollarla, başta Tunus ve Fas olmak üzere, Viking Project Logistics dünyanın her yerine proje taşımacılığı yapabiliyor. Yükün türüne, ağırlığına göre taşıma aracı değişir.

Taşınan her yük önemli olduğu için sigorta büyük önem taşıyor. Proje taşımacılığı yapan firmanın sigorta yapabilmesi de bu durumda oldukça önem arz ediyor. Emniyet, lojistiğin olmazsa olmaz kuralıdır.

Proje taşımacılığında vinç, halatlar, yük yayıcı sistem gibi araçlar yardımcı araç sınıfına girer. Ve lojistik sürecinin başından sonuna kadar bulunur. Yüklerin yükleme ve boşaltma işlemleri bu yardımcı araçlar vasıtasıyla yapılır. Doğru aracın kullanımı burada da çok önemli olup, yükün hasar almadan teslim edilebilmesi için uzman ekiplerle planlanması ve işletilmesi gerekiyor.

“Ağır Gelmez” mottosuyla yola çıkan Viking Project Logistics’ten teklif almak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

VİKİNG PROJECT LOGİSTİCS

Viking Project Logistics, özellikle gabari dışı ve ağır tonajlı yüklerin taşınması konusunda uzmanlaşmış uluslararası bir nakliye şirketidir. Viking Project Logistics piyasanın ihtiyacı olan, kusursuz doğru teslimat yapmayı ilke edinmiş uzman proje ekibiyle kargo lojistiğine yönelik olarak 1993 yılından beri hizmet vermektedir.

BİZİ TAKİP EDİN

EN ÇOK OKUNANLAR

Corona Lojistik Sektörünü Nasıl Etkiledi?

Gümrüklemenin Uluslararası Ticarete Etkisi