Lojistik başta askeri bir terim olarak hayatımıza girdi. Askeri alanda ortaya çıkmış ve zamanla her alana ve sektöre yayıldı. Lojistik yönetimi, şirketinizin lojistik akışını yönetmek, mal alımı, mal dağıtımı, depolanması ve gümrüklenmesi ile ilgili faaliyetler bütünüdür. Uluslararası lojistik yönetimi de, şirketinizi yurtdışı lojistik akışını yönetmektir. Yurtdışına gönderilecek ürünler ya da yurtdışında üretilip Türkiye’ye gelecek ürünlerin dağıtımı ve yönetimidir.

Uluslararası lojistik yönetimi doğru ekip ve doğru planla yapıldığı zaman firmaya tasarruf sağlar. Bunun için Viking Project Lojistik doğru adres. Dünya ticaret ağının genişlemesi, müşterilere teslim tarih sözü verilmesi, rekabet gibi etkenler lojistik kavramını ister istemez değiştiriyor. Sektör de kendini müşterinin isteğine ve ihtiyacına göre yenilemeye başlıyor.

Viking Project Lojistik İle Hiçbir Problem Çözümsüz Kalmaz

Uluslararası lojistik yönetiminde firmalar için müşteri memnuniyeti ön plandadır, bu yüzden çözüm odaklı gidilir. Uluslararası lojistik yönetiminde bir diğer önemli olan da uyumdur. Bu, yükün taşındığı ülkelerin yasalarına uyum gereğidir. Uyumsuzluğun giderilmesi hem ülkenin ticaret yasalarını bilmek ve buna uygun iş yapmaya hem de o ülkedeki iş ilişkilerine bağlıdır. Yani, şirketin profesyonelliği hem ticaret hukukunu iyi bilmesinde hem de geniş network ağında saklıdır. Profesyonellik firmaya güven kazandırır.

Doğru Uluslararası Lojistik Yönetimi Nasıl Yapılır ?

Lojistik yönetiminin üç ana unsudur vardır; planlama, operasyon ve kontrol. Yani doğru uluslararası lojistik yönetimi planlama, operasyon, kontrol süreçlerinin uzman ekipler tarafından koordineli şekilde yürütülmesiyle gerçekleşir. Önceden yapılmış planlama süreci kısaltır. Çünkü lojistik sürecinde ani kararlar alımı ya da planlama için vakit harcamak yanlıştır, sürece aksaklıktan başka katkısı olmaz. Acil durum planı da önceden hazır olmalı, muhtemel senaryoları hesaplayıp olası çözümler üretilmelidir. Uluslararası lojistik yönetiminde kilit nokta aslında burasıdır; olabilecek bütün krizleri önceden hesaplayıp süreci ona göre ilerletmek hem şirketi bir adım öne çıkartır hem de süreci kısaltır.

Türkiye’nin coğrafi konumunun verdiği avantaj ile uçuş mesafesi kısa olan birçok ülkeye ulaşma potansiyeli çok yüksek. Yaklaşık 1.5 milyar insana ulaşabiliyoruz. Dünya ithalat ağının bulunduğu konumda olmak uluslararası lojistik yönetiminin önemini vurguluyor.

“Ağır Gelmez” mottosuyla yola çıkan Viking Project Logistics’ten teklif almak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

VİKİNG PROJECT LOGİSTİCS

Viking Project Logistics, özellikle gabari dışı ve ağır tonajlı yüklerin taşınması konusunda uzmanlaşmış uluslararası bir nakliye şirketidir. Viking Project Logistics piyasanın ihtiyacı olan, kusursuz doğru teslimat yapmayı ilke edinmiş uzman proje ekibiyle kargo lojistiğine yönelik olarak 1993 yılından beri hizmet vermektedir.

BİZİ TAKİP EDİN

EN ÇOK OKUNANLAR

Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık

Gemi Kiralama ve Brokerlar