Gümrüklemenin Uluslararası Ticarete Etkisi

Gümrük işlemleri, yasal olarak yapılan ticaretlerde ülkenin güvenliğini sağlamakla kalmaz; insan, bitki, hayvan ve çevre sağlığını korumaya yönelik çabalar içerir. Aynı zamanda ticaret üzerinden vergi toplama göreviyle ülke ekonomisine katkı sağlar. En önemlisi de gümrük işlemleri yasadışı ticaretin önüne geçen en önemli uygulamadır. Dolayısıyla kaçakçılıkla mücadele rolü üstlenir. Tüm bunlar nedeniyle gümrük işlemleri uluslararası ticaret faaliyetlerinde kritik bir öneme sahiptir.

Gümrükleme ve Lojistik

Birbirinden çok farklı olsalar da bütün taşımacılık, depolama, elleçleme, dağıtım, ayrıştırma, lashing ve gümrükleme işlemleri gümrük idarenin denetiminde gerçekleşiyor. Uluslararası ticaretin olmazsa olmazlarından olan proje taşımacılığı, ağır yük taşımacılığı veya standart taşımacılık yapan firmaların gümrük işlemleri aşamasında müşterilerine sağladığı kolaylık sektörde rekabet avantajı kazanmalarını sağlıyor.

Gümrük işlemleri taşınacak yük teslim alındığı anda başlıyor. Yük ülke sınırlarına ulaşmadan önce taşınan yük ve taşıta dair gerekli tüm bilgilerin gümrük idaresine bildirilmesi gerekiyor. Yük ve yükü taşıyan araç ülke sınırlarına girdiği andan itibaren denetim ve kontrol başlıyor. Yük ve aracın gümrük idaresine sunulması, aktarılması, depolanması ve elleçlenmesinin ardından gümrükten gerekli tüm onayların alınması gerekiyor. Bu detaylı sürecin sorunsuz tamamlanması tabii ki alanında uzman ekiplere sahip olan taşımacılık şirketleriyle çok daha kolay ve zahmetsiz oluyor.

Viking Project Logistics ile Gümrük İşlemleri #AğırGelmez

Viking Projects Logistics, gümrük işlemlerinden depo hizmetlerine kadar taşımacılık alanında ihtiyaç duyulan tüm hizmetler için kapsamlı çözümler sunuyor. Viking Grup, konusunda uzman ve deneyimli ekibi ile beraber, Türkiye genelinde ihracat ve lojistik alanında sektörel eksikleri tespit edip düzeltmek için çalışmalar yürütüyor. Viking Project Logistics 20 yılı aşkın tecrübesiyle lojistik sektöründe önde gelen kuruluşlardan

Viking Projects Logistics; güvenli, hızlı, uygun maliyetli ve kaliteli hizmeti müşterilerine sunmak için durmaksızın çalışıyor. Sadece standart yüklerde değil, aynı zamanda gabari dışı, özel proje gerektiren ve hatta teklikeli yüklerde bile deneyimli ekibiyle lojistik ve gümrük işlemleri konusunda A’dan Z’ye hizmeti veriyor. Denizyolu, havayolu, demiryolu ve karayolu taşımacılığı çözümleriyle sizlere tek kalemde tüm hizmetleri sunuyor.

 

 

VİKİNG PROJECT LOGİSTİCS

Viking Project Logistics, özellikle gabari dışı ve ağır tonajlı yüklerin taşınması konusunda uzmanlaşmış uluslararası bir nakliye şirketidir. Viking Project Logistics piyasanın ihtiyacı olan, kusursuz doğru teslimat yapmayı ilke edinmiş uzman proje ekibiyle kargo lojistiğine yönelik olarak 1993 yılından beri hizmet vermektedir.

BİZİ TAKİP EDİN

EN ÇOK OKUNANLAR

Denizyolu Taşımacılığı Neden Avantajlı?

Viking Grup Gümrük Hizmetleri