Uluslararası lojistikte genellikle en sık karşılaşılan problemler coğrafi şartlar kaynaklı oluyor. Uzak mesafeler arası yapılan taşımacılıkta maliyet kaybını önlemek adına üretilen çözümlerden biri de kombine taşımacılık.

Çıkış noktasından varış noktasına kadar süren lojistik sürecinde en az iki araç kullanılmasına kombine taşımacılık deniyor. Genellikle en az maliyetli taşıma yolları kullanılır. Bunlar karayolu ve denizyoludur.

Kombine taşımacılık temel amacı, lojistik sürecinin işletme içi ve işletmeler arası taşımanın, taşıma zinciri sayesinde verimli biçimde sona ermesi şeklinde belirtilir.

Viking Project Logistics, müşterilerine en ekonomik ve en hızlı çözümleri sunar. Dünya genelinde en az maliyetli olduğu için kombine taşımacılık VPL’in hizmetlerinden biridir.

Şirketler Neden Kombine Taşımacılık tercih ediyor ?

Viking Project Logistics Hangi Güzergahları Kullanıyor ?

VPL, ürünün taşınacağı ülkeye ve yüke göre farklı güzergah seçenekleri sunuyor. 5 ticari hat üzerinden taşımacılık sağlanıyor.

  1. HAT : Karadeniz ve Rus nehirleri üzerinden Hazar Denizi limanlarına ulaşıyor.
  2. HAT: Avrupa limanları ve kıtalar arası taşımacılık için kullanılıyor.
  3. HAT: Akdeniz , Karadeniz ve Arap Yarım Adası güzergahında hizmet veriyor.
  4. HAT : Uzakdoğu limanlarını kapsıyor. Bu hat üzerinde yol izinleri ve gümrük işlemleri VPL tarafından yapılıyor.
  5. HAT: Afrika limanları ile uluslararası taşımacılık gerçekleştiriliyor.

Kombine Taşımacılık Nasıl Sağlanır ?

Kombine taşımacılık genelde uçak, gemi ve tren ile sağlanıyor. Karayolunda kamyonlar ya da tırlar taşıma sürecinin ilk ve son adımlarında bulunuyor. Bu yolda deniz ve demir yolu daha fazla kullanılır.

 

VİKİNG PROJECT LOGİSTİCS

Viking Project Logistics, özellikle gabari dışı ve ağır tonajlı yüklerin taşınması konusunda uzmanlaşmış uluslararası bir nakliye şirketidir. Viking Project Logistics piyasanın ihtiyacı olan, kusursuz doğru teslimat yapmayı ilke edinmiş uzman proje ekibiyle kargo lojistiğine yönelik olarak 1993 yılından beri hizmet vermektedir.

BİZİ TAKİP EDİN

EN ÇOK OKUNANLAR

Ağır Yük Taşımacılığı için Kritik Faktör!

Türkiye’de Proje Lojistiği