Uluslararası Lojistik Sektöründe Şaşırtan İvme

Teknolojik gelişmeler, global alanda yapılan inovasyonlar, değişen sektörel dinamikler, Uluslararası lojistik kollarının gelişimini destekliyor. Bu sayede her geçen gün lojistik sektörüne yeni bir hizmet kalemi daha ekleniyor. Dolayısıyla mevcut hizmet kalitesinde iyileşmeler gözlenirken hizmet kapsamı da genişliyor. Artan ihtiyaçlara cevap vermek için doğan bu yenilikler, son yıllarda uluslararası lojistik firmalarının hava, kara ve denizyolu taşımacılıklarında kendilerini geliştirmelerine de imkan sağlıyor. 

Lojistik sektörü geliştikçe müşterilerin artan taleplerini karşılayabilmek adına uluslararası lojistik firmaları her türlü güvenliği sağlamak için sürekli kendilerini geliştiriyor. Viking Project Logistics tüm ihtiyaçlara A’dan Z’ye cevap verebilmek adına müşterilerine sunduğu kapsamlı çözümler ile ayrıcalıklı hizmet anlayışını benimsiyor. Günümüzde gerekli istek ve taleplerin karşılanabilmesi için, taşınacak yükün çıkış noktasından ürünün teslim noktasına kadar tüm işlemlerin planlanabilmesi, denetlemesi, gümrük işlemlerinden, sabitlenmesine kadar her kalemi, emanet edilen firmanın yönetebilmesi, uluslararası lojistik firmalarının başlıca görevlerinden biri olarak konumlanıyor. Tüm bunlar, müşteri memnuniyeti sağlamak ve müşteri ile marka arasında daimi bir bağ oluşturabilmek adına lojistik firmalarının sunduğu hizmet kalemlerinin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Firmaları birbirinden ayıran ise; sahip oldukları alanında uzman ekip ve yıllara dayanan tecrübe oluyor. Elbette seçilecek firmanın sunduğu hizmetler arasında, müşteriye lojistik destek sağlamanın yanı sıra gümrük işlemlerinde maruz kalınan bürokratik süreçlerde verilen danışmanlık hizmeti, firmayı sektörde avantajlı konuma gelmelerini sağlıyor.

Ülkemizde Lojistik Gelişimi

Son yıllarda ülkemizde de çok hızlı gelişme gösteren uluslararası lojistik sektörü, hem sektörün kendi içindeki büyüme potansiyeli hem de Türkiye’nin birçok ekonomik hedefe ulaşmasında oynayacağ rol itibariyle büyük öneme sahip. Taşımacılıktan depolamaya, paketlemeden gümrüklemeye ya da nihai tüketiciye erişimine kadar verilen lojistik hizmetlerinin dünya genelindeki rolü gün geçtikçe giderek artıyor. Tüm bu bilgiler ışığında, uluslararası lojistik altyapısı gelişmiş ülkelerin ticaret faaliyetlerinin daha etkili ve verimli olduğu açıkça gözlemlenir.

Viking Project Logistics’te ulaştırma, depolama, envanter yönetimi ve gümrükleme alt maliyetleri göz önünde bulundurularak; transit taşıma süresinin kısaltılması, hasarsız teslim oranının yükseltilmesi, güvenilirlik ve hız unsurları öne çıkarılarak müşteri hizmet düzeyinin arttırılması hedeflenir. Ayrıca, uluslararası lojistik kapsamında yük ve proje ulaştırma hizmetlerinin etkin, verimli, ekonomik, çevreye duyarlı, emniyetli bir şekilde sağlanması; yük taşımacılığında kombine taşımacılık uygulamalarının geliştirilerek iç transfer ve denizyolunun paylarının arttırılması, kalite ve güvenliğin yükseltilmesi, gümrüklerin donanımının arttırılması esas kabul edilir.

VİKİNG PROJECT LOGİSTİCS

Viking Project Logistics, özellikle gabari dışı ve ağır tonajlı yüklerin taşınması konusunda uzmanlaşmış uluslararası bir nakliye şirketidir. Viking Project Logistics piyasanın ihtiyacı olan, kusursuz doğru teslimat yapmayı ilke edinmiş uzman proje ekibiyle kargo lojistiğine yönelik olarak 1993 yılından beri hizmet vermektedir.

BİZİ TAKİP EDİN

EN ÇOK OKUNANLAR

Gabari Dışı Taşımacılık

Uluslarası Lojistik Yönetimi