Uluslarası kavramına günümüz dünyasında yabancı kalamıyoruz. Bir de artık daha sık duymaya başladığımız uluslararası lojistik ve taşımacılık kavramı var, peki nedir bu uluslararası lojistik ve taşımacılık?

Lojistik, kelime anlamıyla bir başlangıç noktasından bitiş noktasına taşımak, bu taşıma akışının düzenlenmesi, planlanması süreci demek. Uluslararası lojistik ise bu sürecin dünya pazarına yapılmasıdır. Bu süreç denizyolu taşımacılığı, karayolu taşımacılığı ve havayolu taşımacılığı olmak üzere çeşitleniyor.

Çözüm Ortağınız Viking Project Logistics

1993 yılından beri sektörde hizmet veren Viking Project Logistics de uluslararası lojistik ve taşımacılık denilince akla ilk gelen firma. Genellikle denizyolu ile uluslararası lojistik ve taşımacılık hizmeti veren firma diğer kanallarda da gabari dışı/ağır yük taşımacılığı yapıyor. Müşterilerinin sektörü inşaattan tehlikeli atıklara kadar uzanıyor. Geniş network ağı sayesinde tüm dünyada faaliyetini sürdürüyor. Şirkette uluslararası lojistik ve taşımacılık 5 ana ticari hat üzerinden yapılıyor.

Proje taşımacılığı ile sektöre yeni soluk getiren firma, gabari dışı ağır yükleri kendilerine özel boyutlarda araçlarla taşıyor. Taşıma işleminin mümkün olduğunca kısa ve ekonomik olması için müşterilerine özel çözümler üretiyor.

2. ülkeden transit 3. ülkeye taşımacılık hizmeti ile uluslararası lojistik ve taşımacılık için önemli bir nokta. Yükler taşınırken araçların 2. ülkede gümrükte takılmaması için çözüm üretiyor. Bunu da geniş network ağı ile sağlıyor. Güvene dayalı hizmet ve ekonomik çözümleri ile uluslararası lojistik ve taşımacılıkta rakiplerinden ayrılıyor, Viking Project Logistics’e hiçbir hizmet ağır gelmez! Daha detaylı hizmet verebilmeleri için, Viking grubuna ait gümrük müşavirliği bile var.

Denizyolu, uluslararası lojistik ve taşımacılık için en rahat ve ne çok tercih edilen yoldur. Viking Project Lojistik bu konuda da hizmet veriyor. Gemi kiralama ve gemi işletmeciliği hizmeti ile müşterilerinin taleplerine cevap veriyor. Gemi işletmeciliği iki şekilde işliyor. İlki, işletmelerin gemilerin teknik bakımını üstlenip başka firmalara kiraya vermesi şekli. İkincisi de teknik bakımını için destek alsa da ticari işletmesini kendi yaptığı şekli. Gemi kiralama sürecinde de firmalara hizmet veriyor. Taşıma işleminin güvenli ve sağlam olması için sürecin A’dan Z’ye her şeyiyle ilgilenir.

 

VİKİNG PROJECT LOGİSTİCS

Viking Project Logistics, özellikle gabari dışı ve ağır tonajlı yüklerin taşınması konusunda uzmanlaşmış uluslararası bir nakliye şirketidir. Viking Project Logistics piyasanın ihtiyacı olan, kusursuz doğru teslimat yapmayı ilke edinmiş uzman proje ekibiyle kargo lojistiğine yönelik olarak 1993 yılından beri hizmet vermektedir.

BİZİ TAKİP EDİN

EN ÇOK OKUNANLAR

Ağır Yük Taşımacılığı

Uluslararası Lojistik Firmaları